پیشگفتار: در مسیر توسعه

دبیرستان غیردولتی علامه امینی (ره)، در آستانه­ ی بیست و چهارمین سال فعالیتش، تلاش می­کند تا با ایجاد بستری مناسب در تحقق شعار محوری خود”دین، اخلاق، دانش“، گامی مؤثر در جهت تربیت دانش­ آموزان، با مشارکت و همفکری اولیاء محترم بردارد. توقع   می­رود دانش آموخته ­ی این دبیرستان، جوانی خلاق، پرسش­گر، اهل تفکر و نوآوری و مایل به ورود در میدان­های بسیار وسیع دست­نیافته­ های بشر برای کشف دانستنی­هاباشد؛ این دانش­ آموز در رفتار اسلام گرا، قانون شناس و منضبط خواهد بود و دارای ویژگی­های اخلاقی ویژه مانند شجاعت، خوشخوئی، خیر­خواهی، خوش بین، امیدوار و بلند همت و مثبت نگر در قضاوت­ها و …. می­باشد.

مجموعه­ ی علمی،اخلاقی علامه امینی(ره) در تلاش است تا با استفاده از روش های مختلف آموزشی و پرورشی، در دانش­ آموزان شوق و انگیزه علمی ایجاد نموده و با تقویت روحیه­ ی اجتماعی و تعامل منطقی با         هم­نوعان، انسان­های با نشاط و آراسته به اخلاق اسلامی تربیت نماید.

قطعاً چنین دانش ­آموزی توانائی انتخاب مسیر و شناخت حق از باطل را خواهد داشت و می­تواند با غلبه بر احساسات، ارزش­های دینی را در رفتار فردی نهادینه نماید.

امید آنکه با یاری هم در تحقق “داد” (دین، اخلاق، دانش) در سطح فردی و اجتماعی موفق باشیم.

دبیرستان علامه امینی (ره)